لوگوی آرشام بکسل

FA | EN
نانوتجارتfacebookgoogleplus
صفحه اصلی
درباره ما
محصولات
سیم بکسل
زنجیر
تیفور
اتصالات
طناب ابریشمی
شاهین حمل بار
تسمه حمل بار
تماس

شگل کروزبی یکی از پرکاربردترین و قابل اطمینان ترین نوع اتصالات زنجیر و سیم بکسل می باشد که در شکل های مختلف و طبق استاندارد های مختلف تولید و عرضه می شود. شگل کروزبی اصل آمریکا در حال حاضر بیش از هر برند دیگری در دنیا در صنایع سنگین از لیفتینگ تا صنایع حساس نظامی مورد درخواست و استفاده می باشد. شگل کروزبی اصل آمریکا به شکل نعلی شکل و یو شکل و در سایزهای اینچی 1/2، 5/8، 7/8، 7/16، 1، 1-3/8، 1-1/8 و 2 اینچ تولید و عرضه می شوند و از جنس فولادی فورج همراه با عملیات حرارتی سرمایشی و گرمایشی تولید شده و پس از تست های متعدد سختی، کشش و تنسایل به بازار عرضه می شوند.

اشکال مختلف شگل کروزبی اصل آمریکا

شگل کروزبی در بیش از 15 شکل مختلف تولید و عرضه می شود که این اشکال شامل شکل های مختلف بدنه شکل و شکل های مختلف پین و نوع اتصال پین را شامل می شود. از بین این 15 مدل مختلف که هر یک طبق استاندارد های مختلفی نیز تولید می شوند شگل نعلی شگل استاندارد G209 که همراه با پین سر رزوه سوراخ دار و بصورت گالوانیزه گرم عرضه می شود و شگل نعلی شکل استاندارد G4163 که همراه با پیچ اتصال پیچ و مهره بصورت گالوانیزه گرم عرضه می شود کاربرد گسترده تری دارد. شایان ذکر است که در صنایع سنگین که شگل کروزبی تحت بازگذاری های بسیار بالا قرار میگیرد شگل کروزبی با بدنه پهن استاندارد G2160 که مراحل تولید و عملیات حرارتی ویژه ای دارد نیز بصورت خاص مورد استفاده قرار میگیرد. شکل مقابل نمایشگر شگل کروزبی اصل آمریکا نعلی شکل و تولید شده طبق استاندارد G209 می باشد.

موارد کاربرد شگل کروزبی

از شگل های کروزبی در بارگیری، حمل، کشش روی سطح و پایین آوردن تنها زمانی استفاده می شود که بردار نیروی بار عمود بر پین شگل وارد شود و به هیچ وجه این شگل ها برای بارهای چند جانبه در اسلینگ های سیم بکسل و زنجیر طراحی نشده اند. شگل کروزبی اصل امریکا برای کاربری های تحت بار طولانی به شکل پیچ و مهره ای توسط خود تولید کننده ارجحیت داده شده است.

نحوه تشخیص شگل کروزبی اصل آمریکا

از آنجا که شرکت کروزبی یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و پرقدرت ترین شرکت های صنایع فولاد آمریکا محسوب می شود خوشبختانه هیچ شرکت چینی تا به حال به تولید شگل های کروزبی فیک مبادرت ننموده و نمونه تقلبی آن در بازار موجود نمی باشد. شگل کروزبی اصل آمریکا دارای برند کروزبی فورج شده بر روی سطح ان بوده و در رنگ های خاصی در بازار یافت می شود.

شگل کروزبی