لوگوی آرشام بکسل

FA | EN
نانوتجارتfacebookgoogleplus
صفحه اصلی
درباره ما
محصولات
سیم بکسل
زنجیر
تیفور
اتصالات
طناب ابریشمی
شاهین حمل بار
تسمه حمل بار
تماس

قلاب کروزبی که در شکل ها و استاندارد های مختلفی تولید می شود بدون تردید قابل اعتماد ترین نوع قلاب در اتصالات سیم بکسل و زنجیر بوده که مطابق با دقیق ترین استاندارد های جهانی تولید می شود. اقلب شرکت های بزرگ حمل و نقل، شرکت های معدنی و نفتی دنیا در اتصالات خود از قلاب کروزبی به سبب تنسایل و امنیت بسیار بالای آن استفاده می کنند. قلاب کروزبی در بیشتر از 30 شکل تولید شده که شامل قلاب ثابت کروزبی، قلاب دانه گیر کروزبی، قلاب گردان کروزبی و برخی شکل های دیگر که برای حمل بشکه، ورق و اجسام با شکل فیزیکی خاص هستند موجود می باشد.

ویژگی های قلاب کروزبی

توجه به این نکته که شرکت کروزبی آمریکا یزرگترین خط تولید قلاب را در جهان دارا می باشد مقدمه ای مناسب برای معرفی بیشتر خواص و ویژگی های قلاب کروزبی می باشد. کلیه قلاب های کروزبی با ضریب امنیتی 5 به 1 بوده برخی از جنس فولادی و برخی از آلیاژ فولاد تولید شده و بازه کاری برای هر یک به دقت و همراه با دیتا شیت های مهندسی معرفی شده است. دقت در طراحی، عملیات فورج دقیق، عملیات حرارتی کاملا کنترل شده و دقیق باعث بالا بودن تنسایل کاری قلاب کروزبی بدون بالا رفتن حجم و زن آن نسبت به دیگر برندها شده است. کلیه قلاب های کروزبی بصورت مبنا دارای سوراخ برای اضافه کردن Latch هستند که حتی سالها پس از تولید نیز قابلیت افزودن این ضامن نیز وجود دارد. علاوه بر این شرککروزبی تنها شرکتی است که بر روی تک تک قطعات تولید شده عملیات تست آنالیز و سختی سنجی را انجام می دهد. شایان ذکر است قلاب دانه گیر کروزبی با ضریب امنیتی 4 به 1 و طبق استاندارد های ASTM , NSTM تولید شده و برای کار در اتفاعات و بالای سر توصیه نمی شود.

شکل های مختلف قلاب کروزبی

قلاب کروزبی در بیش از 30 مدل مختلف که برخی از آنها طرح های اختصاصی گروه صنعتی کروزبی آمریکا به منظور اتصال سریع هستند، برخی دیگر تولید اختصاصی گروه صنعتی کروزبی جهت اتصالات جرثقیل سقفی و برخی قلاب های کروزبی نیز جهت لیفتینگ نوع خاصی از قطعه مثل ورق، بشکه و .... طراحی شده اند. پرکاربرد ترین نوع قلاب کروزبی قلاب S ، قلاب دانه گیر، قلاب گردان ، قلاب S ضامن دار و قلاب گردان ضامن دار است که هر یک دارای بازه های کاری متفاوت بوده و تنسایل متفاوتی نیز دارند.

قلاب کروزبی